Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

+1 -800-456-478-23

01. İstanbul üniversitesi
Haberler

EĞİTİM

Lojistikte Dijitalleşme Eğitimi

İstanbul Üniversitesi Avcılar Cerrahpaşa Kampüsünde “Lojistikte Dijitalleşme” adıyla  açılan derste lojistik süreçler ve dijitalleşme önemi anlatıldı. Eğitim 2019 Bahar döneminde 10 hafta boyunca devam etti. Salı günü 09:30-11:00 saatleri arasında lojistik bölümü öğrencilerine ders verildi.

İlk 2 hafta sektörde lojistik süreçler ve deneyimler aktardı, son 8 haftada ise Cargomax, Logimaxx sistemimizin kara-hava-deniz operasyon ekranları ile uygulamalı olarak operasyonel süreçler anlatıldı. Derslerin bitmesiyle beraber öğrenciler sorumlu oldukları konularla ilgili projelerini gruplar halinde sunarak harf notu aldılar. Sunumlara göre geçer not alan öğrencilere sertifika verildi.

Eğitimlere, Lojistik ve Dijital konu başlığı altında destek vermeye devam etmekteyiz.

01. İstanbul üniversitesi
Haberler

EĞİTİM

Lojistikte Dijitalleşme Eğitimi
İstanbul Üniversitesi Avcılar Cerrahpaşa Kampüsünde “Lojistikte Dijitalleşme” adıyla  açılan derste lojistik süreçler ve dijitalleşme önemi anlatıldı.Eğitim 2019 Bahar döneminde 10 hafta boyunca devam etti. Salı günü 09:30-11:00 saatleri arasında lojistik bölümü öğrencilerine ders verildi.
İlk 2 hafta sektörde lojistik süreçler ve deneyimler aktardı, son 8 haftada ise Cargomax, Logimaxx sistemimizin kara-hava-deniz operasyon ekranları ile uygulamalı olarak operasyonel süreçler anlatıldı.Derslerin bitmesiyle beraber öğrenciler sorumlu oldukları konularla ilgili projelerini gruplar halinde sunarak harf notu aldılar. Sunumlara göre geçer not alan öğrencilere sertifika verildi. Eğitimlere, Lojistik ve Dijital konu başlığı altında destek vermeye devam etmekteyiz.
Haberler

EĞİTİM

02. Öğretmenlere Özel Eğitimler
Lojistik Paket Programlar

Öğretmenlere verilen eğitimde Cargomax Taşıma Yönetim Sistemleri Modülleri (Kara, Hava, Deniz) operasyon ve finans ekranlarının anlatımı, kullanılan Fatura, CMR, Konşimento ve yük çıkış ve varış ihbarı  evrakları , operasyonel raporlama detayları hakkında paylaşımda bulunuldu.

Öğretmenlerde seçmeli ders olarak verilen Lojistik paket programlar dersini lise öğrencilerine Cargomax uygulaması üzerinden aktardılar.

03. UND

Lojistikte Dijitalleşme ve E-Ticaret

UND’nin organize etmiş olduğu lojistik de 2. Nesiller için bir sertifika programında online ve 2 saat süren ‘’Lojistikte Dijitalleşme ve E-Ticaret’’ üzerine eğitim verildi.

Haberler

TEKNOLOJİ

Lojistik Yönetiminin Dijital Dönüşümü: Akıllı Lojistik Üzerine Sistematik Literatür Haritalaması
 
Tüm sektörlerin dijital dönüşümüyle birlikte ortaya çıkan “akıllı” kavramı teknolojiye dayalı çözümlerin önem kazanmasını sağlamıştır. Akıllı fabrikalarla birlikte kullanılan nesnelerin interneti, siber fiziksel sistemler, 3D yazıcılar vb. teknolojilerin hayatın farklı alanlarına dâhil edilmesiyle “akıllı şehirler”, “akıllı binalar”, “akıllı ulaşım”, “akıllı enerji” gibi teknoloji odaklı yönetim süreçleri ortaya çıkmıştır. Akıllılık kavramı, tedarik zinciri ve lojistik alanında da kendini göstererek dijital dönüşümün bu alanlarda da ortaya çıkmasını sağlamıştır. Son yıllarda bu alana yönelik çalışmaların artmasına rağmen literatürün mevcut durumu ve yönelimler hakkında yeterli düzeyde bilgi bulunmamaktadır. Bu çalışmanın amacı akıllı lojistikle ilgili yapılan çalışmaların sistematik bir derlemesini sunmak ve literatürdeki boşlukları ortaya koyarak bu alanda çalışacak araştırmacılara katkı sağlamaktır. Çalışmada yöntem olarak sistematik haritalama kullanılmıştır. “Web of Science”, “Scopus” ve “Dergipark” veri tabanları kullanılarak yapılan araştırmada 67 makale değerlendirilmiştir. İnceleme sonucunda akıllı lojistikle ilgili yapılan çalışmalara yönelik tanımlayıcı bulgular, akıllı lojistiğin getirdiği avantajlar, uygulamada karşılaşılan engeller ortaya konulmuştur.
 
Jeff Bezos Uzay Yolculuğu
 

Amerikan e-ticaret devi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un da içinde olduğu New Shepard roketi fırlatıldıktan 10 dakika sonra dünyaya başarıyla iniş yaptı.

Bezos’un sahibi olduğu uzay araştırmaları şirketi Blue Origin’in 15 denemeden sonra gerçekleştirdiği ilk insanlı uçuşta Bezos’un yanı sıra küçük erkek kardeşi ile Hollanda’dan 18 yaşındaki bir genç ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Dallas kentinden 82 yaşındaki bir kişi yer aldı.

Böylece en genç ve en yaşlı iki nesil, aya ilk inişi gerçekleştiren Apollo 11’in uçuşunun 52inci yıl dönümünde gezegenin dışına seyahat etmiş oldu.

 
 
 
 
Lojistik

Support and Evolution

İş Zekası

Support and Evolution

Mobil

Support and Evolution

Haberler

LOJİSTİK

Logitrans Transport Lojistik Fuarı İstanbul

Asya ve Avrupa yakasının en büyük lojistik taşımacılık fuarı olan Logitrans Lojistik Fuarı’na katılım sağladık.  Fuarda sürekli değişen ve gelişen Uluslararası Lojistik sektöründe dijital dönüşümün önemi aktarıldı.

Ankara Lojistik Zirvesi

Lojistik Sektörü Türkiye’de ve çevre ülkelerde büyük bir hızla gelişirken Ankara Lojistik Üssü de bulunduğu konum ve sahip olduğu kapasite ile bir odak noktası haline gelmiştir. Bu doğrultuda ilki düzenlenen Ankara Lojistik Zirvesi’nde sektör profesyonelleri ile bir araya gelerek yeni çözüm ve hizmetlerimizi tanıttık. 

Logitrans Transport Lojistik Fuarı - Münih

Xinerji Software Avrupa’nın en büyük lojistik fuarı olan Logitrans Transport ve Lojisitk Fuarına Münih’te katılmıştır. Xinerji Software Çözüm ve Ürünlerini Global pazara sunma stratejisi kapsamında başarılı olmuştur.

Logitrans

Haberler

İŞ ZEKASI

Dünya genelinde binlerce restoranı bulunan McDonalds ile başladığımız McData Projesi’nin henüz ilk fazında harika sonuçlar elde ettik!

Bu projede 250’den fazla restoran ile eş zamanlı olarak veri ve dosya entegrasyonu sağlanırken 174 toplantıda; işin yapılış şeklini, nelerin ölçüleceğini, hangi ölçütlerin kullanılacağını analiz ederek 2,5 TB veri işledik!

McData Projesi’nin 2. fazı için çalışmalarımıza başladık. Çünkü teknolojilerimizle hayatı kolaylaştırmaya devam ediyoruz!

21 Haziran 2022 tarihinde İstanbul Dedeman Otelinde gerçekleştirdiğimiz Dijital Dönüşüm Sempozyumundan kareler.

Xinerji Dijital Dönüşüm Sempozyumu