Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

+1 -800-456-478-23

Makaleler

Neden dijital dönüşümlere önem veriyoruz?

Neden dijital dönüşümlere önem veriyoruz?

Dijital teknolojiler ilerliyor ve gerek günlük yaşamımızda gerek iş hayatımızda daha büyük bir rol oynamakta. İşletmelerin bu değişime ayak uydurması gerekiyor. Gelişmenin temeline bakıldığında, temel kural şudur; Değişime başlayın veya geride kalın. Dijital dönüşümün şirketleriniz için ne anlama geldiğini anlamak, biraz konu hakkında araştırma yapılmasını gerektiriyor.

İş dünyasındaki nasıl bir değişiklik yapmak isterseniz, önce müşterilerle başlanması gerekiyor. Araştırılması gerekenlerin başında müşteri mutluluğu yaratacak mı ve size neler kazandıracaktır konuları gelmektedir.

Günümüzde müşteri beklentilerini, büyük ölçüde dijital teknolojilerle ve yeni dijital uygulamalar şekillendiriyor. Kurumunuza veya ürününüze her zaman bağlı olan müşteri her zaman yeni fırsatlar, farklı ürünler bulacaktır. Başka bir yerde, yeni şeyler gören müşteriler aynı veya benzer şeyleri sizden de isteyeceklerdir. Eğer önceden hazırlığınız yoksa onlara teklif edemezseniz, kolayca teklif edebilecek başka birini bulurlar. Dijital olarak birbirine bağlı olan pazar, müşterilerin genellikle kolayca alışveriş yapmalarını ve bir markadan diğerine hızla geçmelerini her zamankinden daha kolay hale getirmiştir.

Dijital dönüşümden önce dijital inovasyon, tüm sektörlerde gelişmeyi yaratmaktadır. İşletmenize bağlı olarak, müşteriniz bir tüketici veya B2B müşteriniz olabilir. Vizyonunuzu çalışanlarınızı da kapsayacak şekilde genişletmemiz gerekir. Özellikle iş yerinde dijital inovasyon söz konusu olduğunda, çalışanların beklentileri de kendi tüketici davranışlarını ortaya koymaktadır. Yararlanılması gerekir.

Günümüz müşterileri dijital çağı yaşıyorlar. Müşteriler farklı dijital teknolojiler ve yenilikçi ürünler bekliyorlar. Bekledikleri hizmeti 7/24 almak istiyorlar ve iş yaptıkları şirketlere, oturdukları evlere günün her saatinde aynı hizmeti almayı giderek daha fazla istiyor ve bekliyorlar. Tüketicilerin davranışındaki bu değişikliğin arkasındaki temel itici güçler, mobil cihazlar ve sosyal medyadır.

Genç kuşak öncelikle dijital uygulamaların savunucularıdır. Bilgisayarlarda, tüketici elektroniğinde ve cep telefonu uygulamalarında çok tecrübeli olan gençler, hayatlarının geri kalanında olduğu gibi iş yerinde de aynı güçlü, kullanımı kolay dijital araçları kullanmayı istemekteler.

Dijital dönüşümlerin, tüm iş süreçlerinizi güçlendirmek için bu dijital öncelikli anlayışa sahip gençlere ihtiyacı vardır. Tüketiciler sosyal medya ve diğer dijital kanallar aracılığıyla 7/24 kendileriyle bağlantı kurmaya hazır ve istekli işletmeler aramaktadır. Günümüz çalışanları da iş birliğini, bilgiye erişmeyi, her zaman ve her yerden çalışmayı kolaylaştıran ortamlarda başarılı oluyor. Dijitalleşme, tüm çalışanların güçlü bir müttefikidir.

Küçük işletmeler için dijital dönüşüm bir işletme kurmanın kurallarını değiştirebilir. Dijitalleşme yalnızca müşteri beklentilerini karşılamanın ve çalışanları güçlendirmenin yöntemi olmakla kalmaz. Dijital dönüşüm aynı zamanda küçük işletmelerin daha az ve minimum sermaye ile daha fazlasını yapmalarına da yardımcı olabilir. Tüm işletmenizde paylaşılan kapsamlı bir veri tabanına sahip olduğunuz zaman kişiselleştirilmiş mesajlaşma ve hizmet stratejileri oluşturmak için müşteri verilerinden yararlanabilirsiniz. Çalışanların mobil cihazlardan bağlantı kurmasını sağlamak gibi dijitalleşmenin sağladığı verimlilik, küçük ekiplerin kazanma ve müşterilerini elde tutma konusunda daha fazla zaman harcamasını sağlayabilir.

Sisteminiz başlangıçta dijital olarak kurduğunuzda, işletmeniz büyüdükçe sistemleri büyütmek çok daha kolay olacaktır.

Dijital dönüşüm endüstrileri de kolayca dönüştürmektedir. İşyerinde bilgiye ulaşımı kolay olan, her zaman açık erişimden yararlananlar yalnızca çalışanlar değildir. Makinelerin kendileri de giderek daha akıllı hale gelmektedir. Yapay zeka (AI), Nesnelerin İnterneti (IoT), bulut analitiği ve her boyutta ve yetenekte sensörler, üretim ve e araştırmayı kolaylaştırmış ve işin neredeyse tüm yönlerini dönüştürebilmektedir.

Atilla Yıldıztekin

0 532 215 6818

Content retrieved from: https://blog.xinerji.com/?p=159.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir